Listwy przypodlogowe

Nawet najdroższe panele czy wysokiej klasy parkiet drewniany nie będą wyglądały dobrze bez odpowiedniego wykończenia.sklepswanson.pl/biotyna-5mg-100kap Aby aranżacja podłogi była kompletna i estetyczna konieczny jest montaż listw przypodłogowych. Ten niepozorny element odgrywa ważną rolę i pełni w aranżacji wnętrz ważne zadania. Przede wszystkim służy on do zamaskowania szczelin dylatacyjnych. Są to przerwy pomiędzy podłogą a ścianą – jest to wymóg wynikający z kurczliwości i rozszerzalności materiałów, np.

http://pirox.pl

paneli. Ponadto listwy te pozwalają również zamaskować kable. Nawet najpiękniej urządzone pomieszczenie straci na estetyce, jeśli na podłodze znajdą się kłębowiska kabli i przewodów. Po trzecie materiały te pełnią funkcję ochronną, eliminując różnego rodzaju zanieczyszczenia, zabrudzenia i uszkodzenia, na które narażona byłaby goła ściana u styku z podłogą. Jest to bowiem newralgiczne miejsce, którego odpowiednia aranżacja ma duży wpływ na wystrój całego wnętrza. W sklepach znajdziemy szeroki asortyment listw przypodłogowych. Zazwyczaj wybór pada na listwy dopasowane kolorem i wzornictwem do paneli podłogowych. Dużym zainteresowaniem cieszą się też ostatnio kontrastowe listwy, zwłaszcza w kolorze białym.

Popularność takiego rozwiązania wynika z panującej obecnie mody na styl skandynawski. Białe drzwi i futryny uzupełnione listwami w tym samym odcieniu tworzą ciekawy – schludny i klasyczny efekt. Rzadziej decydujemy się na listwy w kolorze ściany czy bardziej oryginalnych barwach. Dopasowane do stylu mieszkania listwy staną się ważnym uzupełnieniem aranżacji.

Wpis zawdzięczamy www.epo-serwis.pl